Hoppa till sidans innehåll

Sprintcupen - Filip Salen visar formen

09 MAJ 2014 22:38
Filip tar hem årets sprintcup i överlägsen stil. Inget snack om saken! Robin gästspelar på H21 och visar de andra att han är att räkna med och blir totaltvåa. -Stort grattis grabbar! Läs vidare för samtliga klubbresultat...
  • Uppdaterad: 31 MAJ 2015 07:01

Snart dags för Silva League och kommer bli riktigt intressant att se Filip löpa mot världseliten.

Kuriren nyhet här och NSD här

Övriga resultat (totalen har inte kommit än)

 

Sprintcup 1


OK Renen

52 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1 Hanna Lundberg D12 9:48   5:54
1 Linda Lundberg Challenge 24:59   7:45
1 Peter Lundberg Challenge 24:59   7:45
1 Elsa Christoffersson D14 16:55   7:45
1 Ella Turesson D10 10:16   9:52
1 Linus Nordin Öppen motion 1 10:37   10:12
1 Tobias Snell H12 8:58   5:22
1 Kristina Kivijärvi D50 23:03   10:34
1 Lena Turesson D21 17:06   5:44
1 Robin Salén H21 16:23   5:07
2 Sven Öhrnerling H50 17:00 +0:04 6:12
2 Jakob Fredby H12 12:28 +3:30 7:27
2 Max Pettersson H10 8:29 +1:08 8:09
2 Klara Kivijärvi D10 16:16 +6:00 15:38
2 Emma Hasselström Öppen motion 1 10:42 +0:05 10:17
3 Tim Lundberg H10 8:39 +1:18 8:19
3 Tova Lindbäck Öppen motion 1 11:50 +1:13 11:22
3 Elvira Forslund D14 20:02 +3:07 9:11
3 Simon Markström H12 13:23 +4:25 8:00
3 Thomas Johansson H21 18:20 +1:57 5:43
3 Linnea Sundström D21 18:13 +1:07 6:06
4 Minna Turesson Öppen motion 1 11:52 +1:15 11:24
4 Moa Engström D12 15:11 +5:23 9:08
4 Lovisa Eriksson Öppen motion 4 21:41 +1:35 9:56
4 Patrik Eriksson Öppen motion 8 23:15 +5:25 7:15
4 Krister Rosendahl H50 19:46 +2:50 7:12
4 Fredrik Engström H21 18:27 +2:04 5:45
5 Elise Forslund Öppen motion 4 22:40 +2:34 10:23
5 Melker Wollbrand Öppen motion 1 12:29 +1:52 12:00
6 Ida Sundström D21 19:42 +2:36 6:36
7 Melker Pettersson H21 18:59 +2:36 5:55
7 Eric Hasselström Öppen motion 1 13:20 +2:43 12:49
8 Hanna Kivijärvi D21 21:42 +4:36 7:16
9 Alice Samuelsson Öppen motion 1 13:47 +3:10 13:15
10 Alma Hedlund Öppen motion 1 14:10 +3:33 13:37
10 Monica Olsson D21 23:44 +6:38 7:57
11 Sofia Markström Öppen motion 1 14:14 +3:37 13:41
12 My Pettersson Öppen motion 1 14:46 +4:09 14:11
13 Gunilla Salén D21 27:15 +10:09 9:08
14 Emil Engström Öppen motion 1 15:55 +5:18 15:18
14 Linda Jonsson Öppen motion 4 31:51 +11:45 14:36
14 Christer Lundin H50 26:55 +9:59 9:49
15 Martin Hasselström H21 21:53 +5:30 6:50
15 Åsa Fredby Öppen motion 4 33:16 +13:10 15:15
15 Tor Kronholm Öppen motion 1 17:29 +6:52 16:48
16 Gunnar Lindström H50 31:13 +14:17 11:23
16 Ivar Kronholm Öppen motion 1 17:48 +7:11 17:06
17 Sebastian Fransson Öppen motion 4 45:01 +24:55 20:38
19 Jennie Pettersson D21 33:47 +16:41 11:20
20 Anna Tibbelin D21 44:52 +27:46 15:03
21 Johan Tibbelin H21 34:47 +18:24 10:52

 

Sprintcup 2


OK Renen

61 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1 Arvid Ingvarsson Öppen motion 1 6:38   6:15
1 Hanna Lundberg D12 6:35   5:26
1 Elsa Christoffersson D14 9:25   5:38
1 Ella Turesson D10 6:31   6:08
1 Tobias Snell H12 6:27   5:19
1 Filip Salén H21 13:55   4:29
1 Karin Wollbrand D21 15:09   5:45
1 Kristina Kivijärvi D50 16:38   8:34
2 Sven Öhrnerling H50 13:17 +0:09 5:33
2 Elvira Forslund D14 9:55 +0:30 5:56
2 Max Pettersson H10 6:22 +0:01 6:00
2 Jakob Fredby H12 7:25 +0:58 6:07
2 Gunilla Salén D21 17:18 +2:09 6:34
2 Klara Kivijärvi D10 7:01 +0:30 6:37
2 Thomas Johansson H21 14:41 +0:46 4:44
3 Simon Markström H12 8:09 +1:42 6:44
3 Monica Olsson D21 18:53 +3:44 7:10
3 Gunnar Lindström H70 23:15 +2:00 9:43
3 Linus Nordin Öppen motion 1 7:35 +0:57 7:09
3 Filip Lundberg H10 8:00 +1:39 7:32
4 Tova Lindbäck Öppen motion 1 7:36 +0:58 7:10
4 Robin Salén H21 14:53 +0:58 4:48
5 Emma Hedlund Öppen motion 4 17:19 +3:39 8:55
5 Alma Hedlund Öppen motion 1 7:40 +1:02 7:13
5 Patrik Eriksson Öppen motion 8 17:54 +4:04 5:46
5 Moa Engström D12 12:28 +5:53 10:18
5 Mikael Kivijärvi H50 15:05 +1:57 6:18
6 Oskar Ingvarsson Öppen motion 1 7:42 +1:04 7:15
6 Johan Bergman Öppen motion 8 18:03 +4:13 5:49
7 Fredrik Engström H21 15:45 +1:50 5:04
8 Catrin Ingvarsson Öppen motion 8 19:21 +5:31 6:14
8 Emma Hasselström Öppen motion 1 8:20 +1:42 7:51
8 Melker Pettersson H21 16:08 +2:13 5:12
9 Linda Lundberg Öppen motion 4 18:50 +5:10 9:42
9 My Pettersson Öppen motion 1 8:31 +1:53 8:02
10 Anna Tibbelin D21 35:41 +20:32 13:34
11 Eric Hasselström Öppen motion 1 9:25 +2:47 8:53
11 Elise Forslund Öppen motion 4 19:43 +6:03 10:09
11 Christer Lundin H50 18:55 +5:47 7:54
12 Sofia Markström Öppen motion 1 9:59 +3:21 9:25
12 Krister Rosendahl Öppen motion 8 22:06 +8:16 7:07
12 Martin Hasselström H21 16:43 +2:48 5:23
13 Markus Nilsson Öppen motion 8 22:50 +9:00 7:21
13 Johan Nilsson Öppen motion 4 20:46 +7:06 10:42
14 Charlotta Eriksson Öppen motion 4 21:24 +7:44 11:01
14 Melker Wollbrand Öppen motion 1 10:37 +3:59 10:00
15 Minna Turesson Öppen motion 1 13:31 +6:53 12:45
15 Alf Bergman Öppen motion 8 23:33 +9:43 7:35
16 Joakim Nyström Öppen motion 8 26:12 +12:22 8:27
17 Livia Esperi Öppen motion 1 13:40 +7:02 12:53
17 Susanne Nilsson Öppen motion 8 26:48 +12:58 8:38
18 Emil Engström Öppen motion 1 14:50 +8:12 13:59
18 Linda Jonsson Öppen motion 4 24:45 +11:05 12:45
18 Ylva Nilsson Öppen motion 8 29:45 +15:55 9:35
19 Miriam Edin Öppen motion 1 15:25 +8:47 14:32
20 Hedda Edin Öppen motion 1 16:23 +9:45 15:27
20 Åsa Fredby Öppen motion 4 30:25 +16:45 15:40
24 Astrid Nyström Öppen motion 1 20:30 +13:52 19:20
27 Magnus Lundberg H21 26:18 +12:23 8:29
28 Johan Tibbelin H21 28:59 +15:04 9:20

 

Sprintcup 3


OK Renen

58 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1 Gunnar Lindström H70 25:03   10:10
1 Anton Ökvist Öppen motion 1 8:57   7:09
1 Klara Kivijärvi D10 8:27   6:45
1 Patrik Eriksson Öppen motion 8 15:42   5:41
1 Tobias Snell H12 6:40   4:28
1 Sven Öhrnerling H50 14:34   5:55
1 Hanna Lundberg D12 8:03   5:30
1 Linda Lundberg Challenge 21:37   7:18
1 Elvira Forslund D14 16:47   8:47
1 Filip Salén H21 12:47   4:37
2 Minna Turesson Öppen motion 1 9:32 +0:35 7:37
2 Oskar Ingvarsson H10 8:35 +1:10 6:52
2 Ella Turesson D10 11:01 +2:34 8:48
2 Kristina Kivijärvi D50 19:06 +0:03 10:00
2 Jakob Fredby H12 9:29 +2:49 6:21
2 Lena Turesson D21 14:51 +0:30 5:45
3 Edvin Lund Öppen motion 1 10:22 +1:25 8:17
3 Catrin Ingvarsson Öppen motion 8 17:08 +1:26 6:12
3 Max Pettersson H10 8:50 +1:25 7:04
3 Simon Markström H12 10:49 +4:09 7:15
3 Charlotta Eriksson Öppen motion 4 17:31 +2:24 9:10
3 Robin Salén H21 13:40 +0:53 4:57
4 Albin Wollbrand Öppen motion 1 10:23 +1:26 8:18
4 Lovisa Eriksson Öppen motion 4 17:48 +2:41 9:19
4 Ida Sundström D21 15:37 +1:16 6:03
5 Alma Hedlund Öppen motion 1 11:16 +2:19 9:00
5 Arvid Ingvarsson H10 11:56 +4:31 9:32
5 Karin Wollbrand D21 16:20 +1:59 6:19
5 Elsa Christoffersson D14 20:27 +3:40 10:42
6 My Pettersson Öppen motion 1 11:25 +2:28 9:08
6 Linus Nordin H10 15:30 +8:05 12:24
6 Moa Engström D12 16:06 +8:03 11:01
7 Melker Wollbrand Öppen motion 1 11:44 +2:47 9:23
7 Filip Lundberg H10 15:41 +8:16 12:32
8 Alf Bergman Öppen motion 8 20:29 +4:47 7:25
8 Fredrik Engström H21 14:16 +1:29 5:10
8 Signe Rosendahl D21 18:35 +4:14 7:12
9 Peter Lundberg Öppen motion 8 20:41 +4:59 7:29
9 Gunilla Salén D21 19:02 +4:41 7:22
9 Sofia Markström Öppen motion 1 13:23 +4:26 10:42
11 Monica Olsson D21 19:24 +5:03 7:31
12 Tova Lindbäck Öppen motion 1 15:51 +6:54 12:40
12 Christer Lundin H50 21:53 +7:19 8:53
14 Emil Engström Öppen motion 1 20:16 +11:19 16:12
16 Elise Forslund Öppen motion 4 22:43 +7:36 11:53
16 Thomas Johansson H21 16:02 +3:15 5:48
17 Jennie Pettersson D21 33:23 +19:02 12:56
18 Tor Kronholm Öppen motion 1 29:39 +20:42 23:43
18 Anna Tibbelin D21 38:34 +24:13 14:56
19 Ivar Kronholm Öppen motion 1 29:44 +20:47 23:47
19 Linda Jonsson Öppen motion 4 29:39 +14:32 15:31
20 Martin Hasselström H21 16:54 +4:07 6:07
25 Johan Bergman H21 17:57 +5:10 6:30
30 Magnus Lundberg H21 20:36 +7:49 7:27
33 Johan Tibbelin H21 23:41 +10:54 8:34
Skribent: Thomas Johansson
Epost: This is a mailto link

 

PEAB - Nordens samhällsbyggare

 

norrbottensgarden

Agio

 Lifecenter.nu

 

 

Postadress:
OK Renen - Orientering
Kartvägen 25
95441 Södra Sunderbyn

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link